ZRUŠENÍ HRÁČSKÉHO ÚČTU A REGISTRACE

Jedním ze způsobů jak zabránit hazardnímu hraní je zrušení hráčského účtu, hráčské registrace.

Bohužel ještě nefunguje Registr osob vyloučených z účasti na hazardních hrách, dle zákona č. 186/2016 Sb. o hazardních hrách, který  je účinný od 1.1.2017.

Je tedy nutné zrušit si hráčský účet u každého jednotlivého provozovatele hazardních her, kde hráčskou registraci a  účet máte.
U společností Tipsport a Chance   stačí ke zrušení napsat žádost o zrušení, oskenovat jí poslat emailem nebo předat na pobočce. Pokud napíšete, že důvodem ke zrušení hráčského účtu a registrace je vaše patologické hráčství, tyto společnosti vám již účet nikdy neobnoví a nikdy vás znovu nezaregistrují.

Společnost Sazka zrušené účty jednotlivých zákazníků už neobnovuje ani jim nedovolí novou registraci, ke zrušení můžete využít některou z možností zaslání žádosti emailem na info@sazka.cz, oznámit požadavek na zrušení telefonicky na  telefonní číslo Kontaktního centra 266 12 12 12, nebo v chatu na internetových stránkách www.sazka.cz.

U ostatních společností musíte postupovat v souladu s Herním řádem nebo Obchodními podmínkami. Většinou je nutné zaslat písemnou žádost doporučeným dopisem do sídla společnosti, ta zruší hráčský účet a registraci do 14 dnů po obdržení žádosti.

Karel 49 let:

„Když jsem zdědil půlku baráku po rodičích, řekl jsem si že zaplatím všechny dluhy z automatů a začnu nový život.  Prachy jsem zase prohrál, a nasekal nový dluhy.  S ženou jsem se rozvedl, vyplatila mi půlku bytu a chatu co jsem jí nechal, všechno zahučelo v automatech.  Mockrát už jsem zkoušel nehrát, ale jak mám peníze v ruce, nedokážu se tomu ubránit.“


Hugo, 49 let:

abstinuje rok po ambulantní léčbě, pravidelně dochází na doléčovací programy: „Nejvíc si vychutnávám ty klidný rána, kdy vstanu odpočatý a nemusím řešit žádné průšvihy. Ale na doby kdy jsem se nad ránem doplazil domů z herny a potom se smradlavý a zpocený  pokoušel  usnou a na chvíli uniknout alespoň ve spánku od těch depresí, na to jsem nezapomněl.“