ZRUŠENÍ HRÁČSKÉHO ÚČTU A REGISTRACE

Jedním ze způsobů jak zabránit hazardnímu hraní je zrušení hráčského účtu, hráčské registrace.

Bohužel ještě nefunguje Registr osob vyloučených z účasti na hazardních hrách, dle zákona č. 186/2016 Sb. o hazardních hrách, který  je účinný od 1.1.2017.

Je tedy nutné zrušit si hráčský účet u každého jednotlivého provozovatele hazardních her, kde hráčskou registraci a  účet máte.
U společností Tipsport a Chance   stačí ke zrušení napsat žádost o zrušení, oskenovat jí poslat emailem nebo předat na pobočce. Pokud napíšete, že důvodem ke zrušení hráčského účtu a registrace je vaše patologické hráčství, tyto společnosti vám již účet nikdy neobnoví a nikdy vás znovu nezaregistrují.

Společnost Sazka zrušené účty jednotlivých zákazníků už neobnovuje ani jim nedovolí novou registraci, ke zrušení můžete využít některou z možností zaslání žádosti emailem na info@sazka.cz, oznámit požadavek na zrušení telefonicky na  telefonní číslo Kontaktního centra 266 12 12 12, nebo v chatu na internetových stránkách www.sazka.cz.

U ostatních společností musíte postupovat v souladu s Herním řádem nebo Obchodními podmínkami. Většinou je nutné zaslat písemnou žádost doporučeným dopisem do sídla společnosti, ta zruší hráčský účet a registraci do 14 dnů po obdržení žádosti.

Jaromír, 31 let:

Automaty jsem začal hrát na učňáku, v hospodě na nádraží. Žádná holka se mnou nevydržela, já měl vlastně rád jen ten automat, který mi nic nevyčítal,  pořád na mě čekal a bylo mi u něj dobře.  Když jsem zpronevěřil peníze ze zakázky, dostal jsem podmínku, taky jsem kradl věci ze skladu v práci a prodával je. Peníze jsem sháněl všude, udělal i pojistný podvod a byl odsouzen.  Musím nastoupit do výkonu trestu, s hazardem chci přestat, ale nevím, jestli to dokážu.


Matěj, 29 let

Koupil jsem si držák na telefon do auta. Když jsem jel s přítelkyní na výlet, nevadilo mi, že se na něj kouká, vlastně jsem měl radost že nemusím telefon schovávat jako dřív když jsem hrál a naháněli mě věřitelé. Jsem půl roku po ústavní léčbě v Bohnicích a dávám si věci pomalu do pořádku, užívám si svobody bez otroctví hazardu.