Informace o Life Atelier z.s.

Nezisková společnost Life Atelier z.s. poskytuje pomoc patologickým hráčům a jejich blízkým od roku 2015. Naše internetové stránky navštíví každý měsíc několik set návštěvníků a několik desítek z nich nás kontaktuje emailem nebo telefonem.

Služby jsou poskytovány bezplatně.

Neshromažďujeme o klientech žádné osobní údaje. Pokud nějaké údaje získáváme, slouží výhradně pro potřeby statistiky a jsou anonymizovány.  Statistické údaje slouží pro přehled činnosti společnosti a pro vědecké účely.
Neposkytujeme informace o našich klientech třetím osobám.

Odbornost služeb je zajišťována adiktology, psychoterapeuty a psychology. Ti se řídí Doporučenými postupy psychiatrické péče vydanými Psychiatrickou společností ČLS JEP.

Na provoz Life Atelier z.s. můžete finančně přispět. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají  a také těm kteří pro nás pracují bez nároku na odměnu.

Marián, 29 let:

Když mě bylo dvanáct,  bral nás táta s mladším bráchou  v neděli do hospody. Často nám dal  pár dorbnejch, ať si hrajeme na automatech. Já jednou vyhrál dvě stovky, úplně mi to změnilo život. Pořád jsem snil, jak budu vyhrávat a co si všechno koupím. Pravidelně hraju automaty od patnácti.  Abych zaplatil dluhy dělám v Irsku, ale tady taky všechno prohraju. Doma si myslí, že mám našetřeno a budu u nás stavět barák na parcele co mi dal děda. Mám z toho depky na které zapomenu jedině při hře.


Matěj, 29 let

Koupil jsem si držák na telefon do auta. Když jsem jel s přítelkyní na výlet, nevadilo mi, že se na něj kouká, vlastně jsem měl radost že nemusím telefon schovávat jako dřív když jsem hrál a naháněli mě věřitelé. Jsem půl roku po ústavní léčbě v Bohnicích a dávám si věci pomalu do pořádku, užívám si svobody bez otroctví hazardu.