Informace o Life Atelier z.s.

Nezisková společnost Life Atelier z.s. poskytuje pomoc patologickým hráčům a jejich blízkým od roku 2015. Naše internetové stránky navštíví každý měsíc několik set návštěvníků a několik desítek z nich nás kontaktuje emailem nebo telefonem.

Služby jsou poskytovány bezplatně.

Neshromažďujeme o klientech žádné osobní údaje. Pokud nějaké údaje získáváme, slouží výhradně pro potřeby statistiky a jsou anonymizovány.  Statistické údaje slouží pro přehled činnosti společnosti a pro vědecké účely.
Neposkytujeme informace o našich klientech třetím osobám.

Odbornost služeb je zajišťována adiktology, psychoterapeuty a psychology. Ti se řídí Doporučenými postupy psychiatrické péče vydanými Psychiatrickou společností ČLS JEP.

Na provoz Life Atelier z.s. můžete finančně přispět. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají  a také těm kteří pro nás pracují bez nároku na odměnu.

Šimon, 28 let:

Mám za sebou dvě ústavní léčby, ale pořád hraju kurzový sázky, miluju fotbal, u live sázek na internetu dokážu sedět deset hodin denně. S dluhy mi vždycky pomohli rodiče, bydlím u nich a táta je také velký fanoušek fotbalu a hokeje, hodně se spolu o tom bavíme. Když se mě terapeut ptal proč pořád hraju, řekl jsem mu: „Já v tom hazardu najdu všechno, co mi chybí v normálním životě.“ Přítelkyni jsem ztratil, no, novou teď vlastně ani nehledám.

 


Adam, 44 let:

Za dva roky po rozvodu už to bylo tak zlé, že jsem s obrovskými dluhy skončil v léčebně Kroměříž. Ani to, že jsem jako operativec u kriminálky viděl mnoho sebevražd gamblerů a četl jejich dopisy na rozloučenou, mi nezabránilo hazardně hrát a přijít skoro o všechno, vůbec to nechápu. Abstinuju tři roky, o peníze se mi stará sestra, díky tomu trvala má jediná recidiva pouze  týden a nenasekal jsem skoro žádné nové dluhy. Hodně mi pomáhá chodit na skupinu AG!