Linka pomoci

LINKA POMOCI

S problémy, které vám přináší hazardní hraní, nebo nezvládnuté hazardní hraní vašich blízkých, vám může pomoci naše linka. Podstatné ale je, že pokud si osoba která má problém  s hazarní hrou svůj problém neuvědomí, jsou jakékoliv pokusy o pomoc marné.

Pro rodiče nebo partnery je těžké si přiznat, že jejich dítě nebo partner  hazardní hraní nezvládá, je problémový nebo patologický hráč. Určitě nepomůže, pokud problémy vzniklé hazardní hrou řešíte za ně. Kdo jednou spadl do pasti nezvládnutelného hazardního hraní, ten se z této pasti musí sám vyhrabat. My mu můžeme ukázat cestu, jak to udělat.

 

volejte na: 702 903 750

pokud na váš telefon nebude nikdo reagovat, zavoláme vám zpět nejpozději za šest hodin

pište na: info@neprohrajzivot.cz

odpovíme nejpozději za 24 hodin

Andrej, 26 let:

„Snil jsem o kariéře pokerového šampióna, kvůli tomu jsem nedostudoval práva. Ale teď se mi nedaří, měl jsem strašnou smůlu a začal, nevím vlastně proč, hrát automaty. Na poker se teď nějak nemůžu soustředit. Nezvládám ty půjčky a bojím se exekutorů.“


Marcel, 29 let:

Byl jsem na dně, už mi v bance nechtěli půjčit a napadla mne šílená myšlenka, že někoho přepadnu. Čekal jsem v komerčce  a pozoroval lidi jak choděj k pokladně. Chtěl jsem jít za někým kdo si hodně vybral a přepadnout ho. Viděl jsem starýho dědu, jak si dává do obálky balík peněz a strká si to do kapsy u kabátu. Nenápadně jsem ho sledoval, pak  se přibližoval, že ho chytnu zezadu za krk, vyrvu mu to z kapsy a uteču. Strašně mi bušilo srdce, měl jsem strach. V poslední chvíli jelo v protisměru auto policajtů, já se děsně lekl  a začal utíkat pryč, nevšimli si mě. Teď mám za sebou ústavní léčbu na psychiatrii v Opavě, nehraju a řeším ty děsný průšvihy. Ale žena se sem mnou asi rozvede.