Bezpečné hraní hazardních her

 

Vnímejte hazardní hry jako formou zábavy.

Hazardní hry nejsou prostředkem jak zbohatnout (pokud nejste provozovatelem hazardu).

Představa, že hraním hazardních her splatíte své dluhy, je naprosto mylná!

Ujistěte se, že hraní hazardních her je skutečně vaše volba.

Nikdy se nepokoušejte získat zpět prohrané peníze dalším hazardním hraním, (nepleťte si hazardní hraní se spořením peněz…)!

Neexistují žádné vzorce, které garantují výhru, pravidla hazardní hry určuje provozovatel hazardu!

Ujistěte se, že znáte pravidla hazardní hry kterou hrajete a podmínky provozovatele hazardní hry.

Kontrolujte svůj čas a svoje peníze, které věnujete hazardnímu hraní.

Stejně jako u jiných činností, co je neškodné v malém množství, může mít katastrofální následky při nadměrném provozování nebo užívání.

Vždy máte možnost si o svém hazardním hraní s někým promluvit!

Máte-li podezření, že vy, nebo někdo vám blízký má problém s hazardním hraním, můžete se s důvěrou obrátit na naše linky pomoci:

 702 903 750
(pokud na váš telefon nebude nikdo reagovat, zavoláme vám zpět co nejdříve)

info@neprohrajzivot.cz
(odpovíme nejpozději za 24 hodin)

Saša, 32 let

Automaty hraju od šestnácti, na učňáku to bylo mezi klukama normální. Někdy se mi podařilo na chvíli přestat, teď jsem už nehrál půl roku. Ale zavolala mi bejvalka, že chce zvýšit alimenty, já se to bál říci své přítelkyni. Splácím dluhy, vycházíme jen tak tak, no a napadlo mě si na ty alimenty vydělat hraním automatů a rulety. Dopadlo to hrozně, mám další dluhy a ztratil jsem důvěru přítelkyně.


Adam, 44 let:

Za dva roky po rozvodu už to bylo tak zlé, že jsem s obrovskými dluhy skončil v léčebně Kroměříž. Ani to, že jsem jako operativec u kriminálky viděl mnoho sebevražd gamblerů a četl jejich dopisy na rozloučenou, mi nezabránilo hazardně hrát a přijít skoro o všechno, vůbec to nechápu. Abstinuju tři roky, o peníze se mi stará sestra, díky tomu trvala má jediná recidiva pouze  týden a nenasekal jsem skoro žádné nové dluhy. Hodně mi pomáhá chodit na skupinu AG!