Jak vydělat hazardem

 

Provozováním hazardních her se dají vydělat obrovské peníze, získat neskutečné bohatství, zabezpečit rodinu na několik generací dopředu.

   Stačí vlastnit hazardní firmu, společnost, která prodává šance na výhru. Šance na výhru, nebo iluze o výhře, je luxusní zboží, není třeba ho složitě vyrábět, skladovat, nekazí se. 
   V roce 2017 byly hrubé příjmy legálních provozovatelů hazardních her v České republice 39 800 000 000,-Kč, to je více než rozpočty Ministerstva kultury, Ministerstva životního prostředí a Akademie věd ČR (dohromady 30 miliard korun).  Společnost Tipsort net a.s., jednička českého sázkového trhu, měla v roce 2017 zisk po zdanění 803 140 000,- Kč. Sazka a.s. měla v roce 2018 čistý zisk po zdanění 972 000 000,- korun.

   Denise Coates, ředitelka a majitelka největšího podílu v online hazardní firmě Bet365 si v roce 2018 vyplatila odměnu ve výši 265 milionů liber, v přepočtu přes 7,5 miliardy korun. Společnost Bet365 čelí ve Velké Británii řadě žalob pro vykořisťovací a protiprávní postupy vůči svým zákazníkům. Na pomoc osobám s diagnózou patologické hráčství nevěnovala společnost Bet365 jedinou libru.

   Vždy se najde dost lidí kteří touží po rychlém bezpracném zisku, nebo hledají zapomenutí na své problémy a svůj těžký život při vzrušení  z hazardní hry a snění o výhrách. Někteří přitom propadnou patologickému hráčství, gambling disorder, tím zcela zničí život sobě a svým blízkým. Patologických hráčů je v populaci okolo jednoho procenta a přispívají významným podílem k zisku hazardních společností.

   Kdyby u vás zastavil na ulici luxusní mercedes, z něho vstoupil blahobytně vypadající manažer hazardní firmy a přikázal Vám, abyste veškeré peníze, které dokážete jakýmkoliv způsobem sehnat odevzdával majiteli hazardní firmy, který tráví život na luxusní jachtě v Karibiku, nebo si honí ego v Monaku, jistě byste ho považoval za drzého blázna. Nebo kdyby Vám někdo poslal esemseku na mobil: „Odevzdávej všechny peníze!“. Ale když to na vás zkusí s nabídkou rychlého a bezpracného zisku, může se z vás stát otrok, patologický hráč, který má v hlavě jen iluzi o výhře a spoustu hráčských bludů.

   Nefunguje to na každého, ale možná právě vy máte nějaké dispozice stát se patologickým hráčem. Jestli si myslíte že peníze znamenají štěstí, nejste spokojený se svým životem, nejste zvyklý tvrdě a dlouho pracovat než přijde výsledek, nebo hledáte nějakou činnost u které můžete zapomenout na vaše problémy, můžete se stát otrokem hazardního hraní.

Vděku se nedočkáte!

   Peníze, které jste prohráli v hazardu už nikdy neuvidíte, hazardní firma není spořitelna. Až majitelům hazardních firem  nanosíte opravdu hodně peněz o které připravíte svoji rodinu, až se nesmyslně zadlužíte, přijdete o práci a bydlení, budete úplně sám,  tak to majitelé hazardních společností vůbec neocení! Nepomohou vám. Nerozdělí se o peníze, které jste mu vy a podobní troubové nanosili! Nenechají vás přespat ve svých luxusních rezidencích! Oni se vám nakonec vysmějí! Řeknou, že vás nenutili  dávat jim peníze, že jste se sám a svobodně rozhodl. Nebudou si o vás myslet nic hezkého, ale peníze od vás, které jste získal všemožnými způsoby a prohrál jim vadit nebudou.

   V posledních letech, úměrně tomu jak rostou zisky online hazardu, přibývá v ústavní léčbě patologického hráčství osob, které propadly této nemoci při online live sázkách na dílčí události ve sportovních utkáních. Díky chytrým mobilním telefonům mají hráči možnost hrát 24 hodin denně, utajeně, jsou podrobováni velmi preciznímu a na míru každého hráče připravovaného marketingu. Hazardní firmy mají o svých zákaznících obrovské množství údajů, vyhodnocují jejich hráčské chování a sledují jejich chování na internetu.

Jiřina, 57 let:

Už nevím, co s manželem udělat. Zrušili jsme jeho účet, aby peníze chodily jen na můj účet a neměl přístup k penězům, které okamžitě prohrál. Udělal si účet u jiné banky. Tak mi odevzdal občanku, aby si nemohl založit další účet. Nahlásil ztrátu a na novu občanku si zase nabral nesmyslné půjčky, zfalšoval doklady o příjmech. Léčit se jít nechce, na ulici ho vyhodit nedokážu. Má slušné zaměstnání, ale i tam mu hrozí že ho vyhodí.


Mária, 34 let:

Do herny mě zavedl můj přítel, byl to gambler, nakonec skončil špatně, spáchal sebevraždu, ale to bylo dlouho po našem rozchodu.  Já do heren chodit nepřestala, byl tam takový klid, u automatu mi bylo dobře, trávila jsem tam hodě času. Ale pak mi to lezlo do peněz, nabrala jsem si půjčky  a bylo mi z toho zle. Často  jsem si v herně říkala, kdyby tak někdo přišel, kdo mě zná a řekl: „Ježíš Mária, co tu děláš, nechceš nějak pomoct?“ Ale nikdo nepřišel a já se bála někomu svěřit. Prasklo to, až když mě doma naháněli kvůli nesplácení půjčky. Chodím k psycholožce a na skupinu Anonymních gamblerů, o peníze se mi stará sestra. Už nehraju čtyři měsíce.