BLOKOVÁNÍ STRÁNEK S HAZARDEM

Zablokování stránek s hazardní hrou je jedním ze způsobů jak zvýšit šanci vyhnout se dalším ztrátám

Není to způsob jak se vyléčit z patologického hráčství, ale je to dobrý start a  jasné rozhodnutí přestat dále prohrávat peníze a svůj čas.

Je to zablokování na základě vašeho rozhodnutí, stačí k tomu nainstalovat příslušný software na zařízení, které k hazardní hře při dálkovém připojení používáte.

Zde jsou odkazy na tři nejlepší programy pro blokování hazardu na internetu:

Gamban https://gamban.com/  (pro Mac OS X nebo  Windows computer, stažení zdarma)

GamBlock   www.gamblock.com (pro Windows computers a Android phones)

BetFilter  www.betfilter.com   (pro Windows computers, Mac a Android phones)

 

Jano, 25 let:

Pol roka po ústavnej liečbe som vydržal nie hrať, o peniaze sa mi staral otec a dával mi vždy iba päť euro na deň. Ale jeden týždeň sa zdržal v cudzine a ja bol úplne bez peňazí. A potom mi prišla na mobil esemeska, drahý priateľ, už dlho ste nebol u nás v kasíne, ponúkame vám darček, kredit sto euro, ponuka platí sedem dní. Tak začalo moje ďalšie hranie, ďalšie požičiavanie peňazí a ďalšie klamstvo a konflikt so zákonom.


Mária, 34 let:

Do herny mě zavedl můj přítel, byl to gambler, nakonec skončil špatně, spáchal sebevraždu, ale to bylo dlouho po našem rozchodu.  Já do heren chodit nepřestala, byl tam takový klid, u automatu mi bylo dobře, trávila jsem tam hodě času. Ale pak mi to lezlo do peněz, nabrala jsem si půjčky  a bylo mi z toho zle. Často  jsem si v herně říkala, kdyby tak někdo přišel, kdo mě zná a řekl: „Ježíš Mária, co tu děláš, nechceš nějak pomoct?“ Ale nikdo nepřišel a já se bála někomu svěřit. Prasklo to, až když mě doma naháněli kvůli nesplácení půjčky. Chodím k psycholožce a na skupinu Anonymních gamblerů, o peníze se mi stará sestra. Už nehraju čtyři měsíce.